Brak produktów w koszyku.

Meble antyczne

Przez Pracownie przewijają się dzieła wybitnych ebenistów meblarskich jak: Abraham i David Roentgen, Johann Gallus Jacob, Giuseppe Maggiolini, Jean Henri Reisener, Thomas Chippendale, George Heppelwhite, Spindler, Schinkel, Boulle, Simmler, Michael Thonet oraz ebenistów z ośrodka Meinz – Franz Brant, Nikolaus Lenger, Johann Fachinger, Kaspar Rothweiler. W Pracowni pojawiały się setki obiektów o wartości muzealnej – mebli renesansowych, barokowych, klasycystycznych, empirowych oraz biedermeierowskich.Przez Pracownię przewijają się również przedmioty sztuki użytkowej z późniejszych okresów meblarskich – historyzmu, secesji, XX-lecia międzywojennego. Meble, obrazy, zegary figury i wiele innych drogocennych przedmiotów można zobaczyć w naszych salonach wystawowych.

Posiadamy bogate wzornictwo począwszy od drobnych antab, okuć, kluczy, zamków kapiteli, po rożnego rodzaju snycerowane postacie figuralne. Korzystając z starych technik artystycznych pragniemy zachować elementy historii zbierając narzędzia, przedmioty używane przez naszych przodków w stolarstwie, snycerstwie, tokarstwie i wielu innych często już zapomnianych zawodach.

Część eksponatów można zobaczyć w naszej pracowni natomiast większość wyeksponowana jest w Kompleksie Zamkowym w muzeum rzemiosła artystycznego i dawnej sztuki użytkowej.

Pracownia ma również spore doświadczenie na polu reprodukcji mebli antycznych. Na uwagę zasługują wykonane przez nas kompleksowe aranżacje wnętrz gabinetowych, jadalnianych czy sypialnianych.